ΕΚΘΕΣΗ έργων Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με τίτλο “Μέλισσες και άλλοι επικονιαστές στα λουλούδια του τόπου μου”

5EPALΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ-ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ, ΝΕΑ

Με χαρά σας ενημερώνoυμε ότι το Πανεπιστήμιο Αιγαίου και η Εφορεία Αρχαιοτήτων Λέσβου συνδιοργανώνουν έκθεση ζωγραφικής με τίτλο “Μέλισσες και άλλοι επικονιαστές στα λουλούδια του τόπου μου”, αποτέλεσμα του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής με το ίδιο θέμα, στον οποίο είχε συμμετάσχει το σχολείο μας.
Από τις 3100 συμμετοχές, παρουσιάζονται συνολικά 278 έργα όλων των ηλικιακών ομάδων μαθητών (δημοτικού, γυμνασίου, λυκείου, ειδικών σχολείων). 3 από τα 40 έργα μαθητών λυκείου, έχουν φιλοτεχνηθεί από μαθήτριες του 5ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Πάτρας και συκεκριμένα την Παρασκευή Γαλάνη, τη Μαρία Ζολώτα και την Σωτηρία Παπανικολάου.
Θερμά συγχαρητήρια σε όλες τις συμμετοχές!

Πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές του Διαγωνισμού, τους οποίους και ευχαριστούμε για την τιμή που μας έκαναν με την επιλογή των έργων μας στην έκθεση.

Τα εγκαίνια της έκθεσης θα γίνουν την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2023, στις 20:00, στο Κτήριο ΦΕΜ, Κάτω Κάστρο Μυτιλήνης.
Διάρκεια έκθεσης: 21 Σεπτεμβρίου – 19 Νοεμβρίου 2023.

Δείτε το Δελτίο Τύπου των διοργανωτών, καθώς και το φυλλάδιο της έκθεσης.